Gornowicz: Komunizm “przyrodniczy” tak naprawdę nigdy nie istniał [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejszym gościem redaktora Jakuba Zgierskiego w Mediach Narodowych był Szymon Gornowicz. Jest to kolejna odsłona nowej serii Młot na Marksizm.

Szymon Gornowicz to założyciel kanału SG Silva Rerum na portalu youtube. Kanał poświęcony jest estetyce historycznej, oraz popularyzacji nauk humanistycznych.

Czy udało się zrealizować komunizm w Związku Radzieckim? Oczywiście, że się nie udało. Nigdzie na świecie się nie udało. W pewnym sensie najbliżsi byli tego Chińczycy mniej więcej w wieku XI, podając za Feliksem Konecznym. Natomiast ciekawostką jest, że coś co przypomniało jakby komunizm w Chinach w wieku XI trwało zaledwie 18 lat i praktycznie zatrzymało rozwój cywilizacyjny. – powiedział Szymon Gornowicz.

Gość Mediów Narodowych stwierdził, że komunizm tzw. „przyrodniczy”, czy „matematyczny” tak naprawdę nigdy nie istniał. Podkreśli, że coś na wzór książkowego komunizmu, oprócz XI wiecznych Chińczyków stworzyli także Aborygeni, z tym, że ten lud nie rozwinął żadnej cywilizacji, a nawet nie znał pojęcia czasu.

Ten rdzeń, ten ‘hardcore’ komunistyczny, bolszewicki mieścił się może w 70 tys. członków na całą, wielką Rosję. A potem, po rewolucji to poparcie społeczne wzrosło maksymalnie według pewnych szacunków do 3 procent wszystkich obywateli w wieku przemysłowym w Rosji. To mówimy tak naprawdę o partii kanapowej, tak. – powiedział Szymon Gornowicz.

Całość rozmowy w materiale poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY