Wawruszczak (RN): Kapitał niemiecki wykupuje Polsce Szczecin [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Michała Murgrabi w Mediach Narodowych była Iwona Wawruszczak, członek Ruchu Narodowego z województwa zachodniopomorskiego. Tematem spotkania było omówienie obecnej sytuacji regionu.

Iwona Wawruszczak powiedziała, że pomimo dużego potencjału województwo zachodniopomorskiego nie rozwija się należycie. Potencjał, w ocenie gościa Mediów Narodowych jest wręcz marnowany.

– Region zachodniopomorski to jest dość duże województwo. Mamy położenie strategiczne. To znaczy graniczymy od zachodu z Niemcami. Od północy, poprzez Bałtyk, z Danią i ze Szwecją. I tutaj z polskimi trzema województwami. Jest to miejsce krzyżowania się szlaków i lądowych i wodnych. O wiele atrakcyjności turystycznej. Mamy naprawdę bardzo duży potencjał, który niestety nie jest należycie wykorzystany. – powiedziała.

Do problemów regionu zaliczają się zadłużone gminy i miasta. Ponadto dochodzi do wykupywania wielkich połaci ziemi po byłych PGR-ach przez zagranicznych przedsiębiorców z Niemiec, Holandii czy nawet Azji.

– Co jakiś czas spotykamy się z protestami ludności, która np. dowiaduje się, że w sąsiedztwie będą budowane ogromne fermy świń… takie typowo przemysłowe fermy zwierząt. – powiedziała Wawruszczak – Rolnictwo indywidualne praktycznie jest szczątkowe. – oceniła.

Omówiony został także problem długu Szczecina. Okazuje się, że wynosi on ok. 1 mld złotych. Włodarze miasta aby pokryć koszta związane z wydatkami, a także obsługą długu wyprzedają własność należącą do gminy.

– Większość chociażby nabrzeża zostało już wyprzedane. Wiemy, że to już jest kapitał niemiecki – powiedziała Pani Iwona – Nie dość, że wyprzedana jest własność no to jeszcze mamy tak ogromny dług. – zakończyła.

Pani Iwona Wawruszczak do problemów zachodniopomorskiego dodała m.in. problemy z emigracją zarobkową młodych ludzi na zachód Europy, upadkiem firm, a także napływem taniej siły roboczej z Ukrainy, oraz ogromnych podatkach i biurokracji.

Całość nagrania można znaleźć poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY