Profanacja w Katowicach! Zdewastowano krzyż i figurę Jezusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jesus Christ Cross Photo Black White

Kolejna profanacja w Katowicach. Wandale obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu przed kościołem w katowickiej Koszutce. Figura popękała w wielu miejscach.

W związku z tym parafianie modlili się przy sprofanowanym krzyżu. Modlili się o opamiętanie i nawrócenie dla sprawców.

O bulwersującym zdarzeniu poinformowali na portalu koszutka.pl przedstawiciele Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. Do profanacji krzyża i znajdującej się na nim figury Jezusa doszło w miniony weekend.

“Z soboty 16.03 na niedzielę 17.03 w nocy, został zniszczony krzyż stojący przy kościele. Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu. Została Ona bardzo mocno uszkodzona. Sprawa została zgłoszona policji”– napisano na portalu koszutka.pl.

“Sam widok zniszczonego krzyża wywołuje smutek i żal. Bo przecież teraz, w Wielkim Poście wpatrujemy się w krzyż, w znak naszego zbawienia i odkupienia” – skomentował o. Robert Grabka.

Nadmienił, ze urażono uczucia wielu ludzi.

“Sam widok zniszczonego krzyża wywołuje smutek i żal. Bo przecież teraz, w Wielkim Poście wpatrujemy się w krzyż, w znak naszego zbawienia i odkupienia” – dodał.

Co więcej, 20 marca, kilka dni po całym zajściu, przy sprofanowanym krzyżu po każdej mszy zbierali się wierni modlili o „opamiętanie i nawrócenie dla sprawców a także o zadośćuczynienie dla Chrystusa ukrzyżowanego”.

“Ojciec proboszcz na krzyżu umieścił tabliczkę z datą profanacji a także, z wezwaniem do modlitwy o nawrócenie. Wielu parafian oddawało cześć krzyżowi przez ucałowanie, czy zapalenie zniczy” – zrelacjonował o. Grabka.

Zniszczona figura Jezusa Chrystusa pozostanie na krzyżu aż do Wielkiego Piątku.

katowice.naszemiasto.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY