Prezydent: “Podhale potrzebuje nowoczesnej sieci komunikacyjnej “

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay.com

W czwartek w Zakopanem na XI Międzynarodowego Forum Górskiego Prezydent Andrzej Duda wskazywał na znaczenie regionu podhalańskiego w projekcie Trójmorza. Zaznaczył, że należy zachęcić turystów do odwiedzania tej części kraju poprzez m.in. nowoczesne drogi.

Podczas otwarcia Międzynarodowego Forum Górskiego, prezydent podkreślał znajomość podhalańskiego regionu z własnego doświadczenia, gdzie się wychowywał.

“Każdy wie jak wygląda kwestia komunikacji na Podhalu. Od wielu lat, a właściwie dziesięcioleci mamy problem z dojazdem do Zakopanego. To denerwuje mieszkańców i zniechęca potencjalnych turystów do odwiedzenia najpiękniejszego regionu w naszym kraju” – mówił Duda.

Prezydent wspomniał o budowanej obecnie dwupasmowej Zakopiance, która ma zostać ukończona do 2023 roku. Andrzej Duda przyznał jednak, że jest to rozwiązanie połowiczne.

Ochrona terenów zielonych

Głowa kraju stwierdziła także, że rozbudowę sieci dróg na Podhalu należy przeprowadzić w odpowiedni sposób, by nie zniszczyć obszarów wypoczynkowych i nie zdemolować naturalnego krajobrazu tego regionu.

“Nie chodzi o to, by pokryć gęstą siecią dróg całe Podhale, bo wtedy znikną tereny wypoczynkowe. Musi to być zrobione dobrze” – zaakcentował prezydent Polski.

Podkreślał także walory estetyczne – “Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju i ma niezwykle ciekawą tradycję, unikatową kulturę, którą chcemy zachować”.

Mówił także o przebywających polskich turystach na Słowacji licząc, że mieszkańcy tego kraju odwdzięczą się tym samym, zapoznając się z atrakcyjną krainą, po której będzie można poruszać się swobodnie.

Trójmorze ważnym czynnikiem

“Komunikacja jest jednym z najważniejszych elementów, który śmiało wpisuje się w ideę Trójmorza, bo posiada wymiar ponadgraniczny. To wpisuje się również w wielką ideę rozwiązania problemów komunikacyjnych naszej części Europy” – podkreślał prezydent.

pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY