Wielka Brytania: May napisze do Tuska w sprawie odroczenia brexitu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr

Szefowa rządu Wielkiej Brytanii ma zamiar wystąpić z wnioskiem u przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie opóźnienia brexitu. Rzecznik Theresy May powiedział, że premier i ministrowie są “zdeterminowani, aby znaleźć sposób, by parlament zagłosował w sprawie umowy dotyczącej brexitu”.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami, Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską w nocy z 29 na 30 marca. Jednak wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do tego w tym terminie. Brytyjski parlament odrzucił umowę z UE wynegocjowaną przez rząd. Sprzeciwił się on również wyjściu Wielkiej Brytanii bez jakiejkolwiek umowy. Izba Gmin odrzuciła również poprawkę związaną z przeprowadzeniem drugiego referendum ws. opuszczenia UE.

Czytaj również: Brexit pod znakiem zapytania: „Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej”

May napisze do Tuska

Theresa May będzie wnioskować u Donalda Tuska o opóźnienie brexitu. BBC podaje, że chodzi o wstępne odroczenie terminu opuszczenia struktur UE przez Wielką Brytanię do końca czerwca. Będzie brana pod uwagę również możliwość przedłużenia terminu nawet do dwóch lat, gdyby nie udało się dojść do porozumienia. Taki wariant, miałby umożliwić brytyjskiemu rządowi podjęcie kolejnej próby przyjęcia przez parlament umowy dotyczącej warunków wyjścia z UE.

UE odrzuca możliwość kolejnej umowy z Wielką Brytanią. Rzecznik Theresy May mówił, że zbyt długie opóźnienia będą “porażką polityków”.

Źródło: DoRzeczy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY