PiS ma kłopoty. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

PiS ma kłopoty – pracownicy cywilni w wojsku zapowiadają, że będę strajkować. To już kolejna grupa zawodowa, która zarzuca partii brak obiecanych podwyżek.

“Pomimo zapowiedzi »dobrej zmiany«, że władza będzie rozmawiała ze społeczeństwem, to w resorcie negocjacje przypominały rozmowę »dziada z obrazem«” – piszą pracownicy cywilni. Jak informują – jutro ma zebrać się prezydium NSZZ Pracowników Wojska, które zadecyduje o przekształceniu w komitet protestacyjny.

Strajki zapowiedzieli również nauczyciele. 8 kwietnia rozpoczną się protesty nauczycieli. Zabraknie ich, by bezproblemowo przeprowadzić egzaminy gimnazjalne, które zaczną się dwa dni później.

Ogólnokrajowy strajk nauczycieli został zapowiedziany już w grudniu, ale kwestia ta powróciła po zaprezentowaniu obietnic wyborczych przez PiS. Oburzenie nauczycieli wywołał argument “braku środków” ze strony rządu, który jednocześnie deklarował wprowadzenie nowych pakietów socjalnych.

Zobacz także: [NA ŻYWO] Płonące opony i świńskie łby w centrum stolicy – rolnicy protestują

Protestują również polscy rolnicy, którzy nie chcą pozwolić na niszczenie polskeigo rolnictwa przez PiS. AGROunia domaga się m.in. skutecznej walki z ASF w Polsce, wypłaty odszkodowań za świnie wybite urzędowo w ramach walki z wirusem, czy odpowiedniego znakowania produktów rolno-spożywczych z zagranicy.

Organizatorem protestów jest AGROunia, ruch społeczno-polityczny rolników kierowany przez Michała Kołodziejczaka, działacza rolniczego i społecznego.

medianarodowe/onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY