Francja: Nielegalny imigrant z nakazem opuszczenia kraju… nauczycielem matematyki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Francja, Noisy – zamieszkuje tu 31-letnie nielegalny imigrant, który otrzymał nakaz opuszczenia kraju. Okazuje się jednak, że zatrudniono go jako… nauczyciela matematyki.

Nielegalny imigrant to 31-latek, który przyjechał w 2003 roku Francji na studia. Po raz pierwszy otrzymał wizę pobytową na studia, a następnie kartę studencką w latach 2014–2016. Później jednak nie starał się o uregulowanie swojego pobytu.

https://twitter.com/delestoile/status/1108139500981682176

Adam Gwiazda na Twitterze zaznacza, że to powszechna praktyka –
“Studenci z trzeciego świata przyjeżdżają na (darmowe) studia do Francji. Robią dyplom albo i nie, a po ich zakończeniu zostają we Francji mimo upływu ważności wizy studenckiej. Tak własnie jest w tym wypadku.”

Nauczyciel z Lycée Evariste-Galois został aresztowany w zeszłym tygodniu, ponieważ ma obowiązek opuścić terytorium Francji. Po kilku dniach został jednak zwolniony.

Czytaj także: Nielegalny imigrant z Nigerii zatrzymany na granicy!

Mężczyzna został aresztowany przez policję w zeszły piątek, ponieważ był zobowiązany do opuszczenia terororium francuskiego. W poniedziałek sędzia, któremu powierzono zbadanie legalności jego dalszego aresztowania, ostatecznie go zwolnił z powodu uchybienia proceduralnego.

Okazało się, że nielegalny imigrant zastępuje emerytowanego nauczyciela matematyki na kilka tygodni. Jak tłumaczył się dyrektor szkoły średniej: “Nauczycieli matematyki bardzo brakuje w Seine-Saint-Denis i chcemy go zabrać do naszej szkoły”.

leparisien.fr
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY