Chcą uchylenia ustawy 447. Marsz Niepodległości zbiera podpisy: „W Polakach jest ogromny sprzeciw”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. informacja prasowa / SMN

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” pod koniec lutego rozpoczęło kampanię #NieDlaRoszczeń odnoszącą się do uchwalonej przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod listem do Donalda Trumpa i organizowana jest szeroka akcja informacyjna.

W ramach kampanii od trzech tygodni zbierane są podpisy pod listem do prezydenta USA Donalda Trumpa z żądaniem uchylenia ustawy 447 – JUST.

Kampania #NieDlaRoszczeń nabiera rozpędu

Jak mówi prezes Marszu Niepodległości: „Organizacje żydowskie chcą wyłudzić od Polski ogromne pieniądze. Mówi się nawet o kwocie 300 mld $, czyli równowartości trzech rocznych budżetów naszego państwa. Nasz rząd w żaden sposób nie przeciwstawia się tym bezprawnym żądaniom, więc postanowiliśmy sami zacząć się organizować i robić wszystko, aby nie dopuścić do zapłaty tych roszczeń”

W dniu inauguracji kampanii w Polskę wyruszyły mobilne billboardy z hasłem: „Najwięcej wycierpieliśmy! Najwięcej zapłacimy?”. Organizatorzy zaczęli także jeździć po Polsce i szkolić wolontariuszy. W zeszłym tygodniu odwiedzili m. in. Lublin, Katowice, Wrocław i Kraków.

„Zgłosiło się do nas ponad 700 osób, które chcą wziąć udział w naszej kampanii. Zaczynamy jeździć po Polsce i szkolić tych ludzi. W Polakach jest ogromny sprzeciw wobec ustawy 447 i niezadowolenie z braku reakcji PiSu na żądanie zapłaty tych odszkodowań” – mówi koordynator ds. zbiórki podpisów Mariusz Piotrowski.

Jak informują organizatorzy cała kampania jest finansowana przez sympatyków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i wolontariuszy.

„Jeśli chodzi o dobro Polski potrafimy się zjednoczyć i stanąć razem. To cieszy, ale jeszcze wiele przed nami. Dotychczas kampania pochłonęła 50 tys. zł a to dopiero początek, liczymy na większe wsparcie i czynne zaangażowanie” – komentuje Tomasz Kalinowski z Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Ustawa 447

Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST, zwana także ustawą 447 od numeru w dzienniku ustaw) została na początku maja 2018 r. podpisana przez prezydenta USA. Wcześniej jednogłośnie przyjęły ją obie izby amerykańskiego Kongresu.

Budzi ona zastrzeżenia m. in. Kongresu Polonii Amerykańskiej, która apelowała, aby członkowie Polonii przez naciski na reprezentujących ich kongresmenów starali się doprowadzić do odrzucenia ustawy.

Weź udział w kampanii KLIK

Zbieraj podpisy KLIK

Wpłać datek KLIK

https://medianarodowe.com/pis-boi-sie-kampanii-niedlaroszczen-wizyty-tajniakow-presja-abw-przesluchania/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY