Litewscy policjanci otrzymają dodatkowy dzień wolny od pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Związki zawodowe policjantów głośno narzekały na warunki pracy funkcjonariuszy. Gdy to się stało, rząd zaproponował im dodatkowy dzień wolny w ciągu roku.

W kościele Matki Bożej Pocieszenia, będącego we władaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Litwy trwają rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z policją.

„Wczoraj odbyło się posiedzenie rządu, podczas którego zapadła decyzja o tym, że każdy pracownik policji otrzyma jeden dodatkowy dzień wolny w ciągu roku” – powiedział główny komisarz Linas Pernavas.

Tego typu propozycja padła od ministra spraw wewnętrznych Republiki Litewskiej – Eimutisa Misiūnasa.

To cieszy, że związki zawodowe potrafiły wywalczyć ten dodatkowy dzień wolny dla pracowników policji” – skomentowała sprawę szefowa Litewskiej Federacji Funkcjonariusz Praworządności – Loreta Soščekienė.

W ubiegłym tygodniu związki zawodowe policjantów rzuciły oskarżenia, jakoby minister spraw wewnętrznych nie wywiązywał się ze swych obowiązków. Zarzucały mu, iż nie panuje nad sytuacją w podległych mu placówkach.

Kierownictwu policji zarzucono brak dialogu społecznego, problemy w systemie oceny i motywacji. Skrytykowano również (oczywiście) zarobki funkcjonariuszy i kosztowne delegacje głównego komisarza.

Minister kategorycznie odrzucił krytykę, dopatrując się w działaniach kierownictwa związków zawodowych osobistych ambicji.

Pernavas też twierdzi, że krytyka jego osoby jest nieuzasadniona i przedstawił kosztorysy swoich delegacji. W okresie 2016-2018 odbył 49 delegacji, które kosztowały 20,5 tys. euro.

l24.lt

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY