ks. dr Kneblewski: Pan Bóg powołuje nas do świętości, nas wszystkich! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ks. Roman Kneblewski

fot. medianarodowe.com / fot. medianarodowe.com

Gościem redaktora Michała Murgrabi w Mediach Narodowych był ks. prał. Roman Kneblewski. Tematem spotkania było omówienie skrajnie złego nastawienia wielu środowisk protestanckich do obrazów i kultu świętych.

Ks. Kneblewski w pierwszej kolejności wyjaśnił na czym polega kultu świętych w Kościele Katolickim. Duchowny odniósł się także do zarzutów strony protestanckiej.

– Jeśli ktoś się modli przed ikoną to święty, którego ta ikona przedstawia w szczególny sposób się uobecnia. Ale uobecnia się duchowo, a człowiek modli się oczywiście przed wyobrażeniem tego świętego. Niemniej zawiązana jest tutaj więź duchowa, silna. – wyjaśnił ks. Kneblewski – Matka Boża wyraźniej niż kiedykolwiek indziej się uobecnia i jest dla nas dostępna. – zakończył.

Gość Mediów Narodowych podkreślił, że ikony były pieczołowicie przygotowywane przez ikonopisów. Bydgoski proboszcz opowiedział ponadto o niezwykłym przykładzie obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry.

– Jeszcze jest jedno nieporozumienie związane właśnie z kultem świętych. Przechodząc, nie raz, obok zboru protestanckiego w Bydgoszczy widzę taki napis: „Tylko Pan Bóg jest święty” – powiedział ks. dr Kneblewski – I tak i nie. W tym sensie, że Bóg jest jedynym źródłem świętości to tak. To tylko On jest święty. Ale Pan Bóg powołuje nas do świętości nas wszystkich! – dodał.

– „Bądźcie świętymi jako i Ja jestem święty” – dodał red. Murgrabia cytując słowa Ewangelii.

– Oczywiście. „Bądźcie świętymi jako Ja jestem święty”. Apostoł pisze do „świętych, którzy są np. tam w Achai…”. Mając na myśli po prostu wspólnotę chrześcijan. – potwierdził ks. Kneblewski – My się uświęcamy mocą Bożą – zakończył.

W dalszych słowach ks. prał. Kneblewski rozwija sens chrześcijańskiego kultu świętych będących cennym wstawiennictwem w modlitwach do Pana Boga. Duchowny opowiada także o modelu chrześcijańskiego małżeństwa.

Całość rozmowy dostępna w materiale poniżej, zapraszamy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY