Wylała się żółć! Hartman w seansie nienawiści: “Wstyd być katolikiem!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

yt.com/superstacja / yt.com/superstacja

Chcę powiedzieć coś, co wybrzmiewa bardzo rzadko w przestrzeni publicznej, a powinno być mówione na co dzień i pełnym głosem: przynależność do Kościoła katolickiego i płacenie nań jest głęboko niemoralne i hańbiące – wskazuje w swoim blogu prof. Jan Hartman.

„Ile jeszcze zła ma wydarzyć się w Kościele, żeby katolicy wreszcie nabrali wątpliwości, czy aby ich Kościół naprawdę jest taki święty – i czy przynależność do tej organizacji oraz finansowanie jej nie oznacza wspólnictwa w tym złu?” – pyta Hartman w niezwykle dramatycznym tonie. Dalej jest nie lepiej…

Czytaj także: Prokuratura: Nie będzie ekshumacji w Jedwabnem

„Trudno w polskiej przestrzeni publicznej znaleźć wypowiedzi tak głęboko obrażające moralność publiczną, a jednocześnie tak bezdennie zakłamane i głupie jak to, czego byliśmy świadkami w ostatnich dniach. Jako że internet cały aż huczy od komentarzy tej odrażającej hucpy, daruję dziś sobie. Chcę powiedzieć coś, co wybrzmiewa bardzo rzadko w przestrzeni publicznej, a powinno być mówione na co dzień i pełnym głosem: przynależność do Kościoła katolickiego i płacenie nań jest głęboko niemoralne i hańbiące” – przekonuje profesor.

Hartman wznosi się na wyżyny i wskazuje na tchórzliwość… „Co za żenada. Gdyby istniał katolicki Bóg i jego słynne piekło, ci ludzie byliby jego arystokratyczną klientelą. A może kadrą? Mają szczęście, że nie ma tego świata z bajek i złudzeń, tak intratnie sprzedawanych przez nich naiwnym ludziom, którzy ze strachu przed śmiercią gotowi są uwierzyć we wszystko, co ten strach złagodzi”.

TV REPUBLIKA

https://medianarodowe.com/holandia-mezczyzna-strzelal-do-pasazerow-tramwaju-trwa-oblawa-antyterrorystow/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY