Papież Franciszek: Módlmy się za braci muzułmanów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek. / Fot. Twitter/@Pontifex_pl

Papież Franciszek podczas niedzielnego Anioła Pańskiego pomodlił się wraz z wiernymi za ofiary zamachu dokonanego na muzułmanach w Nowej Zelandii. Głowa Kościoła prosiła o przeciwstawienie się nienawiści i przemocy.

Papież zwrócił się do tysięcy wiernych, którzy przyszli na Plac Świętego Piotra, aby modlić się z Głową Kościoła podczas Anioła Pańskiego. Wezwał on świat do pokoju i zaprzestania wojen.

“W tych dniach do bólu wywołanego przez wojny i konflikty, które nie przestają dręczyć całej ludzkości, dołączył ten z powodu ofiar straszliwego zamachu na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii” – mówił Papież .

Zapewniał także o swojej łączności w bólu z wyznawcami islamu – “Modlę się za zabitych i rannych oraz ich rodziny. Jestem blisko z naszymi braćmi muzułmanami i tą wspólnotą religijną oraz obywatelską”.

Czytaj więcej:  49 zabitych w ataku na meczety. Znamy narodowości zabitych

Apel o zjednoczenie

Poprosił także o zjednoczenie w modlitwie za ofiary zamachu – “Ponawiam apel o zjednoczenie się w modlitwie i gestach pokoju, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy”.

Papież wezwał wiernych na koniec do wspólnej modlitwy – “Pomódlmy się w milczeniu za naszych braci muzułmanów, którzy zostali zabici”.

Głowa Kościoła napisała również na Twitterze przypomnienie o dobrym wypełnieniu Wielkiego Postu – ” W tej podróży powrotnej do tego, co istotne, jaką jest Wielki Post, Pan wzywa nas do przejścia przez trzy etapy: jałmużnę, modlitwę, post”.

W piątek w nowozelandzkim mieście Christchurch doszło do zamachu na meczety muzułmańskiej, podczas którego zginęło blisko 50 osób. Modlące się osoby zostały zaskoczone, gdy do jednego z meczetów wpadł napastnik i rozstrzelał wiernych. Terrorysta transmitował na żywo przebieg zamachu.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY