Rosja odpowie na kolejne nałożone sankcje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja oświadczyła, że odpowie na kolejne sankcje nałożone na nią przez USA i Kanadę. Moskwa uważa je za niesłuszne i uważa stosowanie ich za patologiczne. Nieuzasadnione użycie siły wobec ukraińskiej floty morskiej powodem kolejnych restrykcji.

W piątek Rosja zakomunikowała, iż wywieranie presji na Moskwę przez USA i Kanadę w ostatnich latach jest tworzone przez wymyślone preteksty. Wykorzystywane są do wprowadzania sankcji na rosyjskich obywateli.

Czytaj więcej: Polski Kościół rozlicza się z pedofilii. Czas na inne grupy społeczne?

“Restrykcje znowu próbuje się uzasadniać agresywnymi jakoby działaniami Rosji wobec Ukrainy, ‘nielegalnym’ przyłączeniem Krymu, a tym razem dodano bezpodstawne oskarżenia o ‘nieuzasadnione użycie siły w Cieśninie Kerczeńskie” – zauważa rosyjski resort dyplomatyczny.

Rosja obłożona sankcjami

Jak zapewnia rosyjskie MSZ – “Kolejne rundy sankcji, bez względu na ich liczbę nie doprowadzą do pożądanych przez USA i Kanadę rezultatów”.

Zarzucono także obu krajom rusofobię, a Kanadę obarczono winą za “patologiczne uzależnienie od sankcji, którego nie mogą się wyzbyć”.

https://medianarodowe.com/szef-szkockiej-siatki-lgbt-okrutnym-pedofilem/

Rosja zapewnia, że wkrótce pojawi się odpowiedź na najnowsze restrykcje zarazem ubolewa za zgubną politykę krajów amerykańskich – “Wyrażamy ubolewanie, że w stolicach USA i Kanady kontynuowana jest zgubna polityka całkowitego rujnowania stosunków dwustronnych z Rosją”.

Departament USA poinformował w piątek, że nakłada w porozumieniu z USA i Kanadą sankcje na sześciu rosyjskich urzędników i osiem podmiotów.

Wyjaśniło, że sankcje są odpowiedzą na ostrzelanie i przejęcie przez Rosję okrętów ukraińskich w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Do incydentu tego doszło pod koniec listopada zeszłego roku.

interia.pl/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY