Ekologiczne szaleństwo! Strajki uczniów w 92 krajach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Realizacja założeń oenzetowskiej Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030 idzie pełną parą. Uczniowie wyjdą 15 marca na ulice, by “walczyć” z rzekomym globalnym ociepleniem, za które – jak im wmówiono – odpowiedzialny jest w głównej mierze człowiek i jego działalność na planecie. Podobno mamy 12 lat na wprowadzenie zmian ograniczających emisję gazów cieplarnianych, aby uniknąć domniemanej katastrofy. Strajki odbędą się w 92 krajach.

Fridays for Future, niemiecki ruch propagujący globalne strajki na rzecz klimatu, zarejestrował 1209 wydarzeń, które mają odbyć się 15 marca w aż 92 krajach.

“Sytuacja, z którą mamy dziś do czynienia jest wyjątkowa. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma realną szansę na uniknięcie katastrofy klimatycznej. Według Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) , mamy mniej niż 12 lat na wprowadzenie wymaganych zmian, aby tego uniknąć” – mówił rzecznik Fridays for Future, Linus Steinmetz.

Czytaj również: HIT INTERNETU! Ekolodzy płaczą nad drzewami i… przekazują sobie „moc natury” [WIDEO]

Greta Thunberg

Twarzą globalnego ruchu na rzecz klimatu została 16-letnia Szwedka, Greta Thunberg. Młoda aktywistka, począwszy od września 2018 r., w każdy piątek protestuje pod budynkiem parlamentu w Sztokholmie. Domaga się ona od polityków podjęcia szybszych i bardziej zdecydowanych kroków w kierunku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. O działaniach Szwedki wiele osób wyraża się z aprobatą. Została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Strajki uczniów popierają “autorytety” ze świata nauki. W Wielkiej Brytanii, około dwustu naukowców wezwało władze szkół, aby te umożliwiły uczniom opuszczenie zajęć na rzecz “ratowania” klimatu. Ponadto, wagary uczniów zyskały poparcie u związku nauczycieli National Association of Head Teachers.

Źródło: pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY