Niemcy: Muzułmański imigrant przeszkodził w uroczystości pogrzebowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Free picture (Finnish knife) from https://torange.biz/finnish-knife-9527

Podczas nabożeństwa żałobnego dla 21-letniej Cynthii R. w Niemczech do kościoła wszedł mężczyzna z rozłożonymi rękami krzyczącymi „Allahu Akbar”.

29-letniego mężczyznę aresztowano. Według policji motyw jego postępowania jest niejasny i wszczęto dochodzenie.

Przed nabożeństwem ku pamięci tragicznie zmarłej odbył się marsz z 500 uczestnikami. Aby okazać wsparcie, uczestnicy marszu umieścili setki świec przy domu rodziców Cynthii.

W ostatnią środę wieczorem młoda kobieta została dźgnięta nożem 10-15 razy. Zmarła po urazach pleców, szyi, dłoni i płuc.

Jej 22-letni chłopak, Tunezyjczyk ubiegający się o azyl i główny podejrzany, został aresztowany i pozostaje w areszcie.

Alternatywa dla Niemiec zorganizowała ciche czuwanie na jej cześć. Michael Kissel, socjaldemokratyczny burmistrz miasta Worms, wezwał AfD do odwołania wydarzenia z powodu obaw, że prawicowi ekstremiści mogą do niego dołączyć.

Inna lewicowa grupa „Sojusz przeciwko nazistowskim marszom” wezwała do cichego protestu przeciwko marszowi.

Ten marsz będzie w większości wykorzystywany w celu pogłębienia nastrojów anty-cudzoziemców i uchodźców.” – stwierdzili działacze.

Podobne wydarzenie miało miejsce w Kandel, gdzie młoda kobieta – Mia została zabita nożem przez Afgańczyka ubiegającego się o azyl. Grupy lewicowe wzięły na siebie protest przeciwko marszowi i wywołały głośne zamieszanie.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY