Czaputowicz bliski dymisji: Zaskakująca propozycja kandydatury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wolnosc24.pl

Jacek Czaputowicz, minister resortu dyplomatycznego wiązany jest z ewentualną rekonstrukcją rządu jaka nastąpi po wyborach do europarlamentu. Mimo, że sam nie kandyduje w tych wyborach, jego pracę na stanowisku MSZ ocenia się negatywnie.

Mimo oficjalnych zapewnień o wsparciu dla ministra przez Premiera Mateusza Morawieckiego, szef dyplomacji Jacek Czaputowicz jest na wylocie. Wiązany jest z nadchodzącą rekonstrukcją rządu po wyborach do europarlamentu.

Czytaj więcej: Niemieccy konserwatyści domagają się rezygnacji Merkel

Dla “Rzeczpospolitej” anonimowo wypowiedział się jeden z polityków PiS obracający się w sferze rządowej – “Losy ministra się ważą”.

Prezes Kaczyński nieobecny

Minister Jacek Czaputowicz wygłosił wczorajsze expose do praktycznie pustej auli sejmowej. Głównym nieobecnym był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W przemówieniu minister wskazał m.in. na budowanie przyjaznych relacji z Niemcami, kładł nacisk na odzyskanie wraku Tupolewa z katastrofy smoleńskiej.

Prezes Kaczyński w udzielonym wywiadzie ze stycznia 2018 roku dla “Gazety Polskiej”, stwierdził – “Kandydatura Jacka Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym”.

https://medianarodowe.com/podgorna-we-lwowie-czuc-polskosc-na-kazdej-kamienicy-wideo/

Według ustaleń medialnych ówczesnym kandydatem na zastąpienie Witolda Waszczykowskiego był obecny szef gabinetu Prezydenta Polski Krzysztof Szczerski. Nie wykluczone, że jego osoba będzie znowu brana pod uwagę.

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY