REKLAMA

Czaputowicz bliski dymisji: Zaskakująca propozycja kandydatury

REKLAMA

Jacek Czaputowicz, minister resortu dyplomatycznego wiązany jest z ewentualną rekonstrukcją rządu jaka nastąpi po wyborach do europarlamentu. Mimo, że sam nie kandyduje w tych wyborach, jego pracę na stanowisku MSZ ocenia się negatywnie.

Mimo oficjalnych zapewnień o wsparciu dla ministra przez Premiera Mateusza Morawieckiego, szef dyplomacji Jacek Czaputowicz jest na wylocie. Wiązany jest z nadchodzącą rekonstrukcją rządu po wyborach do europarlamentu.

Czytaj więcej: Niemieccy konserwatyści domagają się rezygnacji Merkel

Dla „Rzeczpospolitej” anonimowo wypowiedział się jeden z polityków PiS obracający się w sferze rządowej – „Losy ministra się ważą”.

Prezes Kaczyński nieobecny

Minister Jacek Czaputowicz wygłosił wczorajsze expose do praktycznie pustej auli sejmowej. Głównym nieobecnym był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W przemówieniu minister wskazał m.in. na budowanie przyjaznych relacji z Niemcami, kładł nacisk na odzyskanie wraku Tupolewa z katastrofy smoleńskiej.

https://twitter.com/PLinDeutschland/status/1106189315242115078

Prezes Kaczyński w udzielonym wywiadzie ze stycznia 2018 roku dla „Gazety Polskiej”, stwierdził – „Kandydatura Jacka Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym”.

Według ustaleń medialnych ówczesnym kandydatem na zastąpienie Witolda Waszczykowskiego był obecny szef gabinetu Prezydenta Polski Krzysztof Szczerski. Nie wykluczone, że jego osoba będzie znowu brana pod uwagę.

dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze