Hoga: Gdyby rząd miał trochę instynktu to inwestowałby tylko w armię [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejszymi gośćmi redaktora Michała Murgrabi w Mediach Narodowych byli Janusz Korwin Mikke i Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma. Tematem spotkania była mowa o sytuacji obronnej w Polsce.

Janusz Korwin Mikke rozpoczął krytyką obecnych starań rządu na rzecz poprawy obronności kraju. Jacek Hoga w dość gorzkich słowach wtórował swojemu współrozmówcy.

– Problem jest taki, dosyć zabawny, że no od kilku lat mamy ewidentnie do czynienia z co raz większą eskalacją konfliktu pomiędzy mocarstwami. My jesteśmy może nie podmiotem, ale przedmiotem tej eskalacji. Jakikolwiek byśmy nie mięli rząd, czy prawicowy, czy lewicowy. Wystarczy, żeby miał troszkę instynktu samozachowawczego. Od 4-5 lat powinien inwestować tylko w armię tak na prawdę. – powiedział Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma – Nie w 500 plus, nie w 13 pensję dla emerytów. Tylko i wyłącznie w armię. – zakończył.

Podczas rozmowy padły również słowa o kierunku rozwoju polskiej armii. Pod znak zapytania poddano celowość niektórych sektorów, które są rozwijane w Wojsku Polskim.

– Dowódca wojsk amerykańskich w Europie dziękował Kongresowi za to, że m.in. ma bardzo dużo doradców podatkowych i skarbowych za to, że mu pomagają w misji w Polsce. I teraz nie wiem co się Panom kojarzy z urzędnikami amerykańskimi podatkowymi i skarbowymi, którzy są potrzebni wojsku amerykańskiemu anno Domini 2019 na terenie państwa polskiego. Bo mi się kojarzy z pewną ustawą, która przez aklamację przeszła w Stanach Zjednoczonych rok temu – powiedział Jacek Hoga, sugerując związek ze skandaliczną Ustawą 447.

Całość wystąpienia w nagraniu poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY