Usunięto krzyż z teledysku promującego Polskę na Eurowizji: “To celowy zabieg”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen/youtube

Zespół Tulia, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji postanowił usunąć krzyż z teledysku piosenki “Pali się”. Jak tłumaczy management zespołu – “To był celowy zabieg”.

W oryginalnej wersji w jednej ze scen wyraźnie widać krzyż przy drodze. Zabrakło go za to w wersji na tegoroczny konkurs Eurowizji. “Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż” – przekonuje do decyzji management.

Przypominamy, że piosenka “Pali się (Fire of Love)” zespołu Tulia będzie reprezentować piosenkę na Eurowizji. Zespół na potrzeby promocji stworzył klip z anglojęzycznymi wstawkami – okazało się jednak, że wycięto kilka sekund, na których było widać krzyż.

CZYTAJ TAKŻE: Eurowizja stworzona przez NATO? Odtajniono dokumenty

Do sprawy odniósł się wówczas Kurski, który jednoznacznie stwierdził, że to decyzja zespołu – “Nikt z Telewizji nie był pytany i nikt z Telewizji nie wyraził zgody na usunięcie znaku Krzyża z teledysku piosenki”

Po medialnej burzy, która rozpętała się po usunięciu krzyża z teledysku głos zabrało Universal Music Polska – “Intencją pracownika Universal Music Polska nie było obarczenie odpowiedzialnością za zmianę w teledysku zespołu Tulia »Fire of Love (Pali się)« Telewizji Polskiej ani żadnego innego podmiotu związanego z występem Tulii na Konkursie Piosenki Eurowizji.”

“Usunięcie krzyża z teledysku Tulii do piosenki »Fire of Love (Pali się)« wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu” – przekonują pracownicy.

Tulia – polski żeński zespół wokalny wykonujący muzykę folkową, założony w 2017. Laureatki konkursu „Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.

onet/gosc
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY