Liczba imigrantów przybywających do Włoch spadła o 95 procent

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Matteo Salvini ogłosił, że liczba imigrantów, którzy przypłynęli w tym roku do Włoch spadła o 95 procent. Jak zapewnia polityk – Włosi ochraniają tylko tych, którzy uciekają przed wojną.

“Prawa tych, którzy naprawdę uciekają przed wojną i mają rzeczywiście powody natury humanitarnej, by pozostać we Włoszech, są całkowicie uznane” – informuje szef MSW.

Jak można się dowiedzieć od włoskiego rządu – od 1 czerwca do 31 grudnia 2018 roku do Włoch przybyło 9 900 osób, podczas gdy w tym samym czasie rok wcześniej było ich ponad 59 tys.

CZYTAJ TAKŻE: Matteo Salvini może pójść do więzienia za niewpuszczenie imigratów

W roku 2019 liczba przybyłych imigrantów wyniosła 335 osób, w tym samym okresie w 2018 roku sięgała ona natomiast 6 tysięcy – to spadek o 95 procent.

Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz wicepremiera Matteo Salviniego, włoskie porty są zamknięte dla statków organizacji pozarządowych, zajmujących się ratowanie migrantów na morzu.

Salvini jako lider zdobywającej coraz większą popularność partii Lega wraz koalicyjnym Premierem Giuseppe Conte z Ruchu Pięciu Gwiazd, zmienili drastycznie politykę migracyjną. Zaznaczają przy tym, iż dzięki blokadzie portów walczą z przemytnikami ludzi, którzy wysyłają migrantów na łodziach i pontonach.

Włoski rząd od początku zapowiadał walkę z migracją. Matteo Salvini na początku stycznia odwiedził Polskę. Podczas wizyty mówił o powrocie Europy do swoich korzeni: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej – podkreślał na konferencji prasowej z szefem polskiego MSWiA.

radiomaryja/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY