Kołodziejczak: Dzisiaj potrzeba w Polsce nowej jakości [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/NataliaZyto

W środę w godzinach porannych odbył się protest rolników na Placu Zawiszy w Warszawie zorganizowany przez AGROunię – nowo powstałą organizację zrzeszającą polskich rolników.

Około dwustu rolników protestowało przeciwko faworyzowaniu w Polsce dużych zagranicznych sieci marketów kosztem polskich producentów żywności.

Około dwustu rolników protestowało w godzinach porannych na Placu Zawiszy w Warszawie. Na ulicę rozrzucane były jabłka, podpalono opony, rozrzucono węgiel, a nawet w ramach protestu została wyłożona martwa świnia na szynach tramwajowych.

– To jest krzyk rozpaczy, wyraz bezradności – powiedział Michał Kołodziejczak w rozmowie z redaktorem Mediów Narodowych.

Protest był zorganizowany spontanicznie. Po upływie kilku godzin i przybyciu policji manifestanci opuścili zajmowany przez nich Plac Zawiszy.

– Dzisiaj potrzeba w Polsce nowej jakości, nowej siły. Można powiedzieć, że rolnicy są ostatnią ostoją. Jest to ostatni bastion polskości, który potrafi zawalczyć. Który mimo tego wszystkiego co się mówi potrafi szybko się jednoczyć, szybko zadziałać – powiedział prezes AGROunii – W tym kraju nie wszyscy pracują, a wszyscy chcą żyć. – zakończył.

Na dzisiejszy protest odpowiedział już minister rolnictwa Jan Ardanowski, który skrytykował rolników za marnowanie jabłek i brak przygotowania merytorycznego podczas wcześniej odbytych rozmów. Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak zdążył także wystosować replikę do ministra, tłumacząc, że jabłka w Polsce wyrzucane i marnowane są od lat, gdyż przez złą politykę rządu producenci nie mają rynku zbytu.

– 51 procent produktów na półkach sklepowych w sklepie to mają być produkty krajowe. Dzisiaj jesteśmy kolonią, śmietniskiem całego świata. Domagamy się także odpowiedniego znakowania graficznego polskich produktów. Domagamy się także embarga na węgiel z Rosji – powiedział Michał Kołodziejczak, wymieniając kilka z najważniejszych punktów programu AGROunii.

Na manifestacji nie zabrakło obecności Mediów Narodowych. Zapraszamy do obejrzenia całości relacji z protestu rolników:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY