Dr Sykulski bez ogródek: Polska nie ma żadnej strategii związanej z imigracją [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Leszek Sykulski

Dr Leszek Sykulski / Fot. Media Narodowe

Dzisiejszym gościem redaktora Michała Murgrabi był znany specjalista od geopolityki dr Leszek Sykulski. Tematem spotkania było bezpieczeństwo Polski w kontekście masowej imigracji z Ukrainy.

– Trudno mówić, że każdy imigrant z Ukrainy to Ukrainiec. Na Ukrainie żyje całkiem spory odsetek etnicznych Rosjan, którzy w ogóle nie identyfikują się z Ukrainą. Tym gorzej właśnie wygląda to dla bezpieczeństwa wewnętrznego naszego państwa, które powinno prowadzić bardzo ale to bardzo wnikliwe badania, bardzo wnikliwe statystyki struktury tej imigracji, z którą właśnie mamy do czynienia z Ukrainy. – powiedział dr Sykulski – Jak doskonale wiemy z historii, doskonale wiemy z casusów bezpieczeństwa – duże migracje są zawsze doskonałą metodą plasowania agentury nielegalnej. Czyli najbardziej, można powiedzieć najgroźniejszego oręża wywiadowczego jaki w ogóle kiedykolwiek stworzono w historii tajnych służb. – dodał.

Dr Leszek Sykulski podkreślił, że z punktu widzenia rosyjskiego interesu narodowego jest prowadzenie do zaburzenia homogeniczności etnicznej państwa polskiego. Wskazał tutaj na dwa ważne procesy, które już występują. Chodzi o oddziaływanie na skłócenie Polaków wewnątrz kraju, oraz podkopywanie pozycji państwa na arenie międzynarodowej.

– Do czego prowadzi obarczanie Polaków, ofiar II wojny światowej i zrzucanie dla nich winy za holocaust? Moim zdaniem prowadzi to pośrednio do rewizji układów poczdamskich co jest oczywiście śmiertelnym zagrożeniem dla państwa polskiego – powiedział dr Sykulski odnosząc się do haniebnych wypowiedzi m.in. premiera Izraela Netanjahu czy Mike’a Pompeo, sekretarza stanu USA.

Dr Sykulski zaznaczył ponadto, że Polska pod względem ochrony ludności cywilnej jest na bardzo niskim poziomie. Jest to, w jego ocenie, sytuacja skandaliczna w kontekście zwiększającej się liczby imigrantów.

– Wraz ze zwiększającą się liczbą imigrantów będzie zwiększać się zagrożenie terrorystyczne – powiedział dr Leszek Sykulski.

Zapytany o ostatnie przypadki morderstw dokonanych przez imigrantów na terenie Polski powiedział, że osoby przyjeżdżające są bardzo słabo sprawdzane. Naukowiec zaznaczył, że Polska nie posiada żadnej strategii związanej z imigracją. Koniecznością, w jego ocenie, jest przywrócenie Polakom swobody w dostępie do broni, co wzmocni bezpieczeństwo.

– Jest to skandalem, jest to absurdem, że nam, narodowi, zabrano możliwość swobodnego dostępu do broni palnej. – powiedział dr Sykulski. – Broń jest przymiotem wolnego człowieka – dodał.

Całość rozmowy w nagraniu zamieszczonym poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY