Aresztowano ponad 60 osób włoskiej mafii – Udana akcja służb

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ facebook

We wtorek doszło do antymafijnej akcji, w której aresztowano 65 osób z klanów kalabryjskiego i sycylijskiego. Włoskie służby przeprowadziły konfiskatę majątku o wartości ponad 10 milionów euro.

W Wenecji Euganejskiej, Emilii-Romanii, Lombardii i Kalabrii przeprowadzono udane akcje przeciwko tamtejszemu klanowi ndranghety, gdzie aresztowano 33 osoby.

Czytaj więcej: Wielki powrót! Zidane wraca na ławkę Realu Madryt

Gangi na północy Włoch przedostały się do różnych gałęzi biznesu. Byli oni wcześniej zmuszeni do opuszczenia swojej kolebki na południu i osadzenia się w innych częściach kraju.

Podejrzanym postawiono zarzut prania brudnych pieniędzy. Skonfiskowano również majątek wart blisko 10 mln euro.

Podobna akcja na południu Włoch

Równolegle podobną operację przeprowadzono na południu Włoch, gdzie aresztowano 32 członków mafii sycylijskiej. Akcję przeprowadzono w Palermo. Gangsterom podano zarzuty przynależności do słynnej cosa nostry, współpracy z nią oraz do handlu narkotykami.

Z śledztwa wynika, iż po 20 latach nieaktywności dochodziło ponownie do tajemnych narad odradzającego się kierownictwa mafii.

Funkcjonariuszom pogratulował szef włoskiego MSWiA Matteo Salvini – “Mafia została dotknięta. Aresztowano 60 osób od Wenecji po Sycylię. (…) Jestem dumny z pracy naszych pań i panów mundurowych.

pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY