Ważna urzędniczka PiS o rządzie: “Bawią się chłopcy na bogato”. Kolejne taśmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. wikipedia

Kolejne taśmy szefowej ARiMR – tym razem urzędniczka PiS krytykuje rząd i ministra Gospodarki Morskiej, Marka Gróbarczyka. Według niej minister otacza się ludźmi z PO-PSL.

Kilka dni temu Onet napisał o taśmach szefowej ARiMR – urzędniczka PiS miała w nich potwierdzać grudniowe doniesienia na temat nieprawidłowości związanych z wielomilionowymi dotacjami na przetwórstwa rybne.

Mimo raportów rząd nie zdecydował się na śledztwo i zamiótł sprawę pod dywan. Onet dotarł jednak do nowych rozmów, które wskazują, że dotacje nadal są nieprawidłowo przekazywane. “To jest syf. Ten proceder trwa, mimo „dobrej zmiany” – mówi w nagranej rozmowie urzędniczka.

Okazuje się również, że część rządu “bawi się na bogato” – “Pieniądze się wylewają, a nie wyciekają, bo to nie jest cienka strużka, tylko to jest duży strumień” – mówi na nagraniu Maria Fajger.

CZYTAJ TAKŻE: PiS przegrał – Sąd przywraca emeryturę byłemu funkcjonariuszowi SB

Według Fajger PiS ma krótką ławkę i otacza się niewłaściwymi ludźmi. “To, co my mamy na swoim biurku i na swoim podwórku, to jest rzecz jedna. Druga to jest to, co mnie najbardziej zdumiewa, to nowe ministerstwo (…) ze starym, najgorszym sztabem. Przyjęli starych ludzi” – podkreśla w rozmowie urzędniczka.

Uczestnicy rozmowy podkreślają, że stara ekipa jest nieusuwalni – “Cały czas ci sami ludzie” – zauważa szefowa ARiMR. “Każde nasze potknięcia będą wyciągane i ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Żadnych.” – martwi się Fajger.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY