Koalicja na prawicy – Trzy ugrupowania deklarują wspólny start

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

you tube / radio maryja / you tube / radio maryja

Ruch Prawdziwa Europa prof. Mirosława Piotrowskiego, Prawica RP na czele z Krzysztofem Kawęckim oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin Bogusława Rogalskiego jest na finalnym etapie rozmów. Ostateczne decyzja najbliżej w tym tygodniu.

W wypowiedzi dla Onetu Mirosław Piotrowski przyznał, że nowa koalicja zostanie wkrótce zawarta – “Gwarantem skuteczności tych działań jest sojusz zawarty przez trzy partie realnej polskiej prawicy: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin”.

Do tej koalicji mogą przystępować również inne ugrupowania deklarujące wartości chrześcijańskiej Europy, Unii bez biurokratów, Europę dla narodów, walczące z dyrektywami i absurdami.

Poseł Anna Sobecka nie wyklucza startu?

Jak informował lider Ruchu Prawdziwej Europy startu z listy tej koalicji nie wyklucza obecna Poseł PiS Anna Sobecka. Zaznaczył jednak, że nic nie jest jeszcze w tej sprawie przesądzone.

“Nie ma w tej chwili rozmów z Prawem i Sprawiedliwością(…). Poseł Anna Sobecka nie wyklucza startu z naszych list” – powiedział.

Koalicja zostanie ogłoszona wkrótce – “Ostateczną decyzję w sprawie wyborów podejmie za tydzień Rada Naczelna partii. Nad koalicją obradował zarząd” – mówił Poseł Jan Klawiter.

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY