Sondaż IBRiS: 77 proc. Polaków opowiada się za konstytucyjnym określeniem małżeństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Małżonkowie.

/ fot. pexels

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Ordo Iuris wykazał, że zdecydowana większość Polaków uznaje małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny. W ankiecie poruszono również kwestie ochrony życia ludzkiego od poczęcia i dyskryminacji kobiet decydujących się na posiadanie dzieci.

Aż 77 proc. respondentów zgodziło się z postulatem ochrony prawdziwej definicji małżeństwa. Przeciwnych było 17,3 proc. ankietowanych. Zapytano również, jak nasi rodacy zapatrują się na kwestię przyznania konkubinatom homoseksualnym praw zarezerwowanych dla małżeństw (włącznie z adopcją dzieci). Przeciwnych było 69,3 proc. badanych.

Czytaj również: Ordo Iuris: wyrok WSA prawidłowy, uzasadnienie błędne

Sondaż wykazał też, że za pełną ochroną życia ludzkiego od chwili poczęcia opowiada się 60,4 proc. badanych. Postulat ten cieszy się szczególnym poparciem wśród młodych Polek i Polaków (18-29 lat) – 75,2 proc. respondentów w tym przedziale wiekowym się z nim zgadza. Można zaobserwować korzystną tendencję związaną z liczbą osób prezentujących takie poglądy, co potwierdzają rezultaty badań z poprzednich lat.

“Co znamienne, od paru lat, grupą, która jest najbardziej za życiem, są ludzie młodzi, wkraczający w dorosłość. Ta tendencja ujawniła się w naszym sondażu. W najmłodszym przedziale wiekowym respondenci w ponad 75 proc. opowiedzieli się za ochroną życia. W sondażach z ostatnich lat, gdy były zadawane pytania o pełną ochronę życia, okazywało się, że to poparcie jest niezmienne i ta trwałość bardzo cieszy” – skomentowała Karina Walinowicz z Ordo Iuris.

Polacy byli pytani również o opinię na temat dyskryminacji matek. Respondenci wskazali, że kobiety, które chcą mieć potomstwo – nie uzyskują dostatecznej pomocy ze strony państwa. Według nich, państwo powinno wspierać kobiety, które chcą połączyć pracę zarobkową z wychowywaniem dzieci. Opowiedziało się za tym 76,7 proc. ankietowanych.

Źródło: pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY