CBŚP zatrzymało członków gangu narkotykowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ cbsp.policja.pl

Około setki funkcjonariuszy policji i CBŚP brało udział w akcji zatrzymania ściganych przestępców narkotykowych. Aresztowano 5 osób związanych z grupą przestępczą. Funkcjonariusze zabezpieczyli 12 kg amfetaminy i broń.

CBŚP rozpracowywało gang od dłuższego czasu. Z informacji śledczych wynika, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 rozprowadzono kilkanaście kilogramów narkotyków w części kraju.

Województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie były głównym teatrem działań grupy przestępczej, gdzie na czarny rynek trafiały różne substancje psychotropowe, jak: tabletki ecstasy, marihuana,amfetamina.

Czytaj więcej: Sekretarz NATO o Polsce: Jest przykładem dla innych krajów

Skonfiskowano m.in. 12 kg amfetaminy

W czasie akcji służb w miejscowości Barlinek z woj. zachodniopomorskiego zatrzymano 5 podejrzanych osób. Na miejscu zdarzenia skonfiskowano materiały dowodowe.

Zabezpieczono m.in. 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy, marihuanę, części skradzionych pojazdów w Niemczech oraz broń gazową z amunicją.

Dodatkowo w ręce funkcjonariuszy wpadła sieć 10 komputerów stanowiących bazę nielegalnego kasyna internetowego.

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie znacznych ilości narkotyków do obrotu.

cbsp.policja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY