Tumanowicz: Pragniemy aby Europa wróciła do swoich korzeni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Tumanowicz

Witold Tumanowicz / Fot. YT/WPolsce

Członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz w rozmowie z dziennikarką Edytą Hołdyńską dla Telewizji WPolsce opowiedział m.in. o założeniach Konfederacji, wyjściu z Unii i szukaniu dalszych koalicjantów.

Witold Tumanowicz pogratulował Markowi Jakubiakowi decyzji o dołączeniu do koalicji oraz powiedział, że z założenia Konfederacja jest uniosceptyczna.

“Konfederacja z założenia jest uniosceptyczna. Są w niej osoby, które pragną Unię zreformować. Natomiast Ruch Narodowy jest za Polexit-em”

Czytaj więcej: Zbigniew Boniek zaatakował Trzaskowskiego: Zamiast walić w dzieci LGBT

“Polska powinna w perspektywie czasu wyjść z Unii Europejskiej. Nie jesteśmy za tym, by wychodzić z niej nagle. Do tego potrzeba dużo lepszego i przemyślanego planu niż to zrobiła Wielka Brytania” – dodał Tumanowicz.

Na pytanie dziennikarki Edyty Hołdyńskiej z Telewizji WPolsce dotyczącego tego jak walczyć o zmianę Europy z pozycji europosła odpowiedział –

“Jesteśmy świadomi, że prawdopodobnie nie będziemy w największej frakcji, która by miała jakikolwiek wpływ do powołania Komisji Europejskiej” – powiedział członek Zarządu Głównego RN.

“Natomiast sama obecność oraz bycie słyszalnym w Parlamencie Europejskim jest nie do przecenienia. Na przykładzie Nigela Farage widać, że jest moc i miejsce na głoszenie uniosceptycznych postulatów” – podkreślił Witold Tumanowicz.

https://medianarodowe.com/to-koniec-internetu-jaki-znamy-europoslowie-chca-przyspieszyc-cenzure/

Gość Telewizji WPolsce wyjawił, że prowadzone są rozmowy z kolejnymi koalicjantami – “Jesteśmy otwarci na kolejne środowiska z którymi rozmawiamy. Nie wyjawię jednak co to są za osoby”.

Na koniec polityk Ruchu Narodowego wyjaśnił, dlaczego “flaga” Unii Europejskiej nie powinna na równi wisieć z flagą państwową –

“Prawnie symbol UE nie jest umocowany na równi z flagami państwowymi. Symbol UE nie powinna wisieć jako równorzędna flaga co państwowa. To jest jej umniejszanie, która jest prawnie chroniona również w Konstytucji RP”

Telewizja WPolsce

Całość nagrania rozmowy w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY