Google dyskryminuje kobiety w Arabii Saudyjskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Źródło: Dzieje się na Podkarpaciu / Źródło: Dzieje się na Podkarpaciu

Google odmówiło usunięcia ze swojego sklepu z aplikacjami Google Play rządowej aplikacji saudyjskiej, która m.in. umożliwia kontrolowanie przez tzw. męskiego opiekuna ile i jak długich podróży kobieta może odbyć.

Ponadto aplikacja pozwala wstrzymać kobiecie jej paszport i powiadamia “opiekuna” sms-em, jeśli podopieczna próbuje przekroczyć granicę. W Arabii Saudyjskiej dorosłe kobiety uznawane są za osoby mniej sprawne umysłowo i gorsze od mężczyzn, dlatego muszą mieć męskiego “opiekuna” Przeważnie jest to mąż, ale również może być nim ojciec, brat, a nawet syn, który podejmuje za kobietę istotne życiowe decyzje, od pozwolenia na studia i pracę po wyjazdy zagraniczne.

Usunięcia aplikacji o nazwie Absher ze sklepów Google i Apple zażądała grupa amerykańskich kongresmanów. Apple jeszcze nie odpowiedziało ostatecznie, Google zaś wysłał wyjaśnienie, że aplikacji nie usunie, ponieważ nie narusza ona jego “standardów społeczności”. Owe “standardy” określają, że zabronione jest umieszczanie w sklepie Google aplikacji, które popierają stosowanie przemocy lub podsycanie nienawiści na tle religijnym, etnicznym lub światopoglądowym. W “standardach” Google’a nie ma w nich mowy o usuwaniu aplikacji, popierających dyskryminację kobiet i uznających je za osoby niepełnosprawne umysłowo, które nie potrafią o siebie się same troszczyć.

Źródło: euroislam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY