Wielka Brytania: bomby na lotniskach i dworcu kolejowym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia commons

Trzy niewielkie ładunki wybuchowe wysłano na dwa londyńskie lotniska – Heathrow i London City – oraz dworzec kolejowy Waterloo – poinformowała brytyjska policja. W wyniku incydentów nikt nie został ranny ani nie doszło do zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów.

Jak podaje Sky News na kopertach były znaczki Irlandii. Irlandzka policja współpracuje w tej sprawie z brytyjskimi służbami antyterrorystycznymi.

“Trzy niewielkich rozmiarów domowej roboty ładunki wybuchowe znaleziono w kopertach bąbelkowych o formacie A4 – poinformowała policja metropolitalna.” – „Antyterrorystyczny wydział policji metropolitalnej traktuje incydenty jako połączone ze sobą” – zaznaczono również w oświadczeniu.

Według wstępnych ustaleń ładunki te mogłyby się zapalić.

Pierwszy z ładunków znaleziono pod budynkiem Compass Centre na terenie portu lotniczego Heathrow. Informację o podejrzanym pakunku zgłoszono na policję ok. godz. 10 (11 w Polsce). Ładunek zapalił się po otwarciu koperty. Budynek ewakuowano.

W ciągu następnych trzech godzin w Londynie znaleziono dwa kolejne ładunki. Policja otoczyła kordonem teren wokół stacji Waterloo, kiedy ok. godz. 11.40 (12.40 w Polsce) poinformowano o podejrzanej paczce. Ok. godz. 12 na policję dotarła informacja o trzeciej paczce na terenie lotniska City Airport w Newham.

Drugiego i trzeciego pakunku nie otwarto, zostały one zabezpieczone – poinformowała policja; w sprawie wszczęto śledztwo.

Źródło: / PAP /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY