Profesor czerpie wiedzę z fałszywych memów: “Messi mówi, że Polska to kraj faszystów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Zauważyła pani, że nawet Messi odnotował istnienie Polski? – zapytuje rozmawiającą z nim red. Martynę Bundę z lewicowej “Polityki” prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. Wywiad dotyczył głównie antysemityzmu w Polsce

– Co powiedział? – zapytuje zaciekawiona dziennikarka.

– Że to taki faszystowski kraj – tłumaczy Śpiewak.

Internet milczy jednak na temat takowej wypowiedzi słynnego piłkarza. Nie natrafiliśmy na to, ale podobno pojawia się gdzieniegdzie w sieci… mem z takimi słowami: coś na styl memów z fikcyjną postacią amerykańskiego generała o nazwisku Kuf Drahrepus (już samo czytanie wspak wiele mówi). Szybko się okazało, iż “generał” to niejaki Johnny Sins, znany też jako “Łysy z Brazzers”, jeden z najbardziej znanych aktorów porno.

Nie dalej jak 1.5 tygodnia temu prof. Śpiewak wzburzył opinię publiczną twierdząc nt. ofiar Holokaustu, iż “90 proc. zginęło w całkowitej obojętności albo przy niewiedzy Polaków, co się tak naprawdę działo”.

– Dlaczego Polacy nie udzielali Żydom tak szeroko pomocy? Zapewne dlatego, że nie chcieli, że się bali, inni może nie wiedzieli, jak pomóc (…) Polacy teraz tego nie rozumieją, nie umieją poczuć się Żydem w lipcu 1942 roku, w dniach deportacji do Treblinki. Nie rozumieją, co to znaczy być w sytuacji nieprawdopodobnej paniki, strachu, czuć się jak zwierzyna, która za chwilę będzie upolowana. Dla mnie to jest po prostu brak zwykłej empatii – przekonywał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY