Korwin-Mikke o Kukizie: “Pijane dziecko w różowej mgle”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Janusz Korwin-Mikke odniósł się do ostatniego wywiadu Pawła Kukiza dla portalu wpolityce. Jak stwierdził polityk – “jest to po prostu pijane dziecko w różowej mgle.”

Lider ugrupowania Kukiz’15 ocenił, że pomysł POLexit to “hardcore”, a nasza obecność w UE jest konieczna – “Gdybym był zwolennikiem wyjścia Polski z UE, to już dawno nawiązałbym współpracę z Korwinem. Dla mnie postulat wyjścia z Unii to hardcore. Sama likwidacja Schengen byłaby ogromną uciążliwością. Nie po to ludzie bili się na ulicach i wyzwolili się spod buta sowieckiego, by dzisiaj to zmarnować” – podkreślał w wywiadzie.

Korwin-Mikke postanowił się odnieść do wywiadu. Przede wszystkim podkreślił ignorancję Kukiza ws. układu z Schengen – “Norwegia należy do Schengen (i do Europejskiego Obszaru Gospodarczego) – a nie należy do UE. I ma się doskonale” – ocenił polityk.

Czytaj również: Korwin-Mikke dla Mediów Narodowych: Nocna zmiana to triumf postkomunizmu [WIDEO]

“Nie jestem zwolennikiem PolExitu tylko zniszczenia Unii Europejskiej – z całą jej euro-socjalną ideologią, Kartą Praw Podstawowych, acquise communautaire itd. Jest to jedyna szansa uratowania Europy. Dopiero jeśli nie będzie na to szans – trzeba zabierać swoje szmatki i gałganki i uciekać z tonącego okrętu – z nadzieją, że wir nie wciągnie i nas” – napisał Korwin-Mikke na portalu Facebook.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY