Macron wzywa do rewizji traktatów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Jérémy Barande / CC BY-SA 2.0

Prezydent Francji Emmanuel Macron pragnie zwołać europejską konferencje tuż przed wyborami do europarlamentu. Tematem miałyby być zmiany polityczne w Europie. Marzeniem jest dla niego renesans Europy oraz rewizja traktatów unijnych.

Emmanuel Macron rozesłał do 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej artykuł, w którym to przedstawia swoją wizję przyszłej Europy. Wskazuje również jak wzrósł poziom niebezpieczeństwa na kontynencie.

“Wybory europejskie będą decydujące dla przyszłości naszego kontynentu. Europa nigdy nie była tak potrzebna od czasu drugiej wojny światowej, jak teraz i nie była w takim niebezpieczeństwie” – pisał Macron.

Czytaj więcej: „Będę szczera, pragnę zemsty” – Sędzia z postępowaniem dyscyplinarnym

Nowy traktat

Prezydent Francji życzy sobie nowego traktatu dotyczącego obronności i bezpieczeństwa, które na nowo by ustalił obowiązki państw UE w ramach NATO.

W głównej mierze chodzi o stworzenie europejskiej agencji, która zajmowałaby się ochroną demokracji przed manipulacjami wyborczymi.

Macron proponuje również aby płaca minimalna była zagwarantowana każdemu pracownikowi w Europie, dostosowana do możliwości danego państwa.

Zero gazów cieplarnianych

Jednym z celów w nowej wizji Europy, jest zdaniem Prezydenta Francji zakaz finansowania europejskich partii politycznych przez podmioty spoza kontynentu.

Żąda zmiany strefy Schengen. W tym celu zaproponował utworzenie służb granicznych UE oraz europejskiego biura azylowego.

Według niego powinien powstać bank klimatyczny, który zredukowałby do 2050 roku limit emisji gazów cieplarnianych do zera.

Wzywa również wszelkie instytucje europejskie i państwa do zahamowania ruchów nacjonalistycznych i popieranie ich przez obywateli państw członkowskich. Celem konferencji miałby być przegląd m.in. przegląd traktatów.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY