Kilkaset imigrantów przebywa nielegalnie w Polsce. Rozbito szajkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nawet pół tysiąca imigrantów z Pakistanu, Syrii, Algierii i Iraku przebywała nielegalnie w Polsce. CBŚP rozbiła grupę przestępczą zajmującą się legalizacją pobytu cudzoziemców w naszym kraju.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę wraz z prokuraturą. Zatrzymano w sumie 16 osób. Śledztwo w tej sprawie prowadzono już od stycznia 2018 roku.

“Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa działająca na terenie całego kraju zajmowała się legalizacją pobytu w Polsce m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu i Indii. Według śledczych, niemal 500 cudzoziemców mogło przebywać na terenie naszego kraju wbrew przepisom” – komentowała działania służb dla Onetu komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: “W Polsce mogą działać bojownicy radykalnych organizacji muzułmańskich”. Rzecznik ministra alarmuje!

Grupa zajmowała się przede wszystkim fałszowaniem dokumentów dla nielegalnych imigrantów – “Mechanizm działania grupy polegał na organizowaniu cudzoziemcom dokumentów, pozwalających im na ubieganie się o udzielenie przez właściwego wojewodę zezwolenia na pobyt czasowy i pracę” – podkreśla ppor. Dagmara Bielec-Janas .

“Członkowie grupy reprezentowali także cudzoziemców w prowadzonych postępowaniach administracyjnych” – komentuje rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymani to 13 Polaków i 3 obywateli Ukrainy. Według ustaleń śledczych prawie milion euro zysków w wyniku fałszowania dokumentów imigrantów. “To jednak nie koniec zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania” – podkreślają funkcjonariusze CBŚP i SG.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY