USA: Demokraci blokują projekt ratowania dzieci – ofiar nieudanej aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży.

Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży. / Fot. Pixabay

Demokraci w Stanach Zjednoczonych nie chcą ratować dzieci, które były ofiarami nieudanej aborcji. Postanowili zablokować projekt.

Demokraci blokują projekt ochrony życia mimo faktu, że trzech demokratycznych senatorów zagłosowało razem z Republikanami – podkreślił na Twitterze Adam Gwiazda.

Internauci są oburzeni postawą demokratów – “Będą mieć krew niewinnych na swoich rękach.” – ostro komentują na portalach społecznościowych.

https://twitter.com/delestoile/status/1102714069084237826

Co ciekawe, ankieta przeprowadzona pod koniec lutego w USA przez Marist College i Rycerzy Kolumba wykazała, że w ciągu zaledwie miesiąca wyraźnie zmieniły się poglądy dotyczące aborcji wśród młodych Amerykanów.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1100211499350450176

Co może być zaskakujące, liczba młodych Demokratów popierających aborcję zmniejszyła się o 14 procent. Przyczyną może być niewątpliwie ustawa uchwalona przez senat w stanie Nowy Jork, zezwalająca na zabicie dziecka nawet w 9 miesiącu ciąży.

Czytaj także: USA: Prawo aborcyjne może zostać zaostrzone

Sondaż ten wykazał również, że aż 80% Amerykanów sprzeciwia się aborcji po pierwszych trzech miesiącach ciąży. Jest to 5 – procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY