„Będę szczera, pragnę zemsty” – Sędzia z postępowaniem dyscyplinarnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sędzia Kamińska z postępowaniem dyscyplinarnym za jej niedawną wypowiedź publiczną – poinformował wydział informacji sądowej NSA. Chodzi o “chęć zemsty” na obecnej władzy.

“Będę szczera, pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność, to lekceważenie po prostu tak irytuje, że ja pragnę zemsty” oraz „w ramach obowiązującej konstytucji i tego, co da się z niej wyinterpretować, można bardzo wiele rzeczy naprawić” – mówiła sędzia Kamińska podczas konferencji “Jak przywrócić państwo prawa”.

Za te słowa sędzia w stanie spoczynku Irena Kamińska odpowie przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym Naczelnego Sądu Administracyjnego, który w tej sprawie wszczął postępowanie.

Czytaj również: Skandaliczny wyrok warszawskiego sądu! 8 miesięcy więzienia za lampkę wartą… 120 zł!

NSA poinformowało, że “po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności niezbędnych do ustalenia znamion przewinienia, a także złożeniu wyjaśnień przez sędziego uznał, że zachodzą podstawy do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi NSA w stanie spoczynku Ireny Kamińskiej .”

https://twitter.com/DariuszHarley/status/1085552008487026690

Sędzia Kamińska swoją wypowiedzią połowy stycznia wywołała burzę medialną. Stanowisko w tej sprawie zajęła Krajowa Rada Sądownictwa. KRS wystąpiła wówczas o przeprowadzenie pełnego postępowania dyscyplinarnego zakończonego wnioskiem o ukaranie sędzi w związku z jej publiczną wypowiedzią.

Wypowiedź o “zemście” to jest podważenie cywilizacja łacińskiej i sedna prawa rzymskiego. To powrót do plemiennej wróżdy. Pokazuje to jak postfeudalnym społeczeństwem jest nasze społeczeństwo. Kastowość, zemsta – komentuje natomiast Tomasz Jaskóła.

W styczniu ub.r. sędzia Kamińska na własny wniosek przeszła w stan spoczynku.

onet/twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY