Halowe Mistrzostwa Europy: Polscy lekkoatleci podbili Glasgow

/ wp.pl

Reprezentacja Polski zwyciężyła w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Biało-czerwoni zdobyli w Glasgow siedem medali. Triumfowali na tej imprezie po raz drugi z rzędu.

Worek z medalami w piątek rozwiązał Michał Haratyk. Zwyciężył on w rywalizacji kulomiotów. W sobotę konkurs skoku o tyczce zdominowali Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Pierwszy zdobył złoto, a drugi srebro. Na miano najszybszej Europejski zasłużyła natomiast Ewa Swoboda, która wygrała bieg na 60 m.

Sukces polskiego kolarza torowego na Mistrzostwach Świata

W ostatnim dniu Mistrzostw Polacy dołożyli kolejne medale. Najpierw po złoto na 1500 m we wspaniałym stylu sięgnął Marcin Lewandowski. Na tym samym dystansie druga była Sofia Ennaoui. Przed ostatnią konkurencją – sztafetą 4×400 m kobiet, Polska zajmowała drugie miejsce w tabeli medalowej, przegrywając z Wielką Brytanią. W tym biegu Polki w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic sięgnęły po złoto, a Brytyjki zajęły drugie miejsce. Tym samym Polska triumfowała w klasyfikacji medalowej. Na drugiej pozycji uplasowała się Wielka Brytania, a na trzeciej Hiszpania.

Kolejne Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się za dwa lata w Toruniu. Najważniejszą imprezą tego sezonu są Mistrzostwa Świata na stadionie w katarskiej Dosze na przełomie września i października.