Prof. Szwagrzyk: Są ludzie, media i środowiska, którym “Wyklęci” przeszkadzają

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Polsce są ludzie, media i środowiska, którym Żołnierze Wyklęci przeszkadzają. Szkoda, bo ci żołnierze stanowią ogromną wartość, wokół której gromadzi się bardzo wielu Polaków – podkreśla wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Prof. Szwagrzyk był wczoraj gościem Małgorzaty Jędrzejczyk na antenie Polskiego Radia 24. Wiceprezes IPN mówiąc o przypadającym wczoraj Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych podkreślił, że dla upowszechnienia wiedzy o Niezłomnych w Polsce zrobiono już bardzo dużo, jednak wciąż jest w tej kwestii wiele pracy do wykonania.

– Mamy niezliczoną liczbę publikacji i opracowań naukowych dotyczących struktur centralnych, a także pojedynczych oddziałów. Jednak problem tutaj nie polega na braku rzetelnych źródeł wiedzy o Żołnierzach Wyklętych – mówił wiceprezes IPN. Jak wyjaśnił, problem tkwi również w tym, iż są ludzie, media i środowiska, którym Żołnierze Wyklęci przeszkadzają. – A stanowią oni ogromną wartość, wokół której gromadzi się bardzo wielu Polaków – zauważył.

Historyk przypomniał, że przed kilkoma dniami odbył się na Uniwersytecie Warszawskim wykład. Jego tytuł to “Zbrodnie Żołnierzy Wyklętych”.

– Podawano cyfry, liczby, daty i fakty wzięte z kosmosu. Tu więc nie chodzi o to, żeby brać udział w dyskusji merytorycznej. Tu chodzi o to, żeby opluć Żołnierzy Wyklętych. Ale to się nie uda – oświadczył.

Innym przykładem wpisującym się w to smutne zjawisko dorabiania czarnej legendy „Żołnierzom Wyklętym” jest ostatnia wypowiedź Joanny Senyszyn, byłej polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej i autorki radykalnie antyklerykalnego „Fakty i Mity”. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: https://medianarodowe.com/senyszyn-uderza-w-zolnierzy-wykletych-wroca-na-smietnik/

Żródło: /PR24/, /dorzeczy.pl/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY