Francuska minister zarzuca Polakom antysemityzm

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: GOV_FR

Francuska minister szkolnictwa wyższego Frederique Vidal zarzuca Polakom antysemityzm, z powodu rzekomego zakłócania paryskiej konferencji o Holokauście. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że napisze oświadczenie w tej sprawie.

Głos w sprawie ostatniej konferencji o Holokauście zabrała francuska minister Frederique Vidal. Zarzuciła ona, że przebywającą na niej grupa ludzi z “Gazety Polskiej” na polecenie polskiego rządu zakłócała przebieg wykładu.

Czytaj więcej: Trump: Żadna przyszłość gospodarcza dla Korei z bronią atomową

Według minister szkolnictwa wyższego, grupa używała treści antysemickich, dodając – “Może się wydawać, że ta seria zakłóceń była wspierana przez państwo polskie”.

Frederique Vidal zażądała od polskich władz do zdystansowania się od tych zakłóceń.

Gowin odpowiada na zarzuty

“W poniedziałek rano pani minister otrzyma moją odpowiedź. Konsultowałem fakty z ambasadorem Polski w Paryżu, skądinąd uczonym o znaczącym dorobku” – mówił polski wicepremier Jarosław Gowin.

Zdecydowanie zaprzecza tezom pani minister, jakoby padały tam antysemickie hasła.

“Patrząc na gigantyczną skalę protestów uczonych i studentów we Francji wydaje się, że raczej problemy są tam, a nie tutaj nad Wisłą” – dodał wicepremier Gowin.

https://medianarodowe.com/kurdowie-prowadza-ofensywe-przeciw-isis-to-ich-ostateczny-koniec/

Polski minister szkolnictwa wyższego zaznaczył –

“Jeszcze raz chcę podkreślić, że nie padły tam żadne hasła antysemickie”

Głos zabrała także Gazeta Polska

Przedstawiciele “Gazety Polskiej” oraz Instytutu Pamięci Narodowej, którzy brali udział w konferencji również zabrali głos. Podkreślają, że prowadzący szybko zorientowali się o ich obecności na sali, dlatego nie dopuszczano ich do głosu.

“Widziałem fragmenty nagrań, gdy ludzie z tytułami profesorskimi zachowują się w sposób bardzo wątpliwy” – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek.

“Zwracamy się więc do organizatorów tej konferencji o przedstawienie nam nagrania całego wydarzenia. Musimy poznać prawdę” – dodał Szarek.

WP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY