Wielki sukces Polaków w Seefeld: “Trzeba podziękować dzisiaj Panu Bogu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ facebook.com/dawid.kubacki.official

Wielki sukces Polaków w Seefeld. Kubacki po pierwszej serii konkursu mistrzostw świata zajmował 27. miejsce, ostatecznie cieszył się jednak ze złotego medalu. To był niesamowity wieczór, jak mówili komentatorzy “cyrk zmienił się dla nas w teatr marzeń”.

Nie tylko Kubacki został mistrzem świata na obiekcie normalnym, tuż za nim uplasował się Stoch, który zdobył wicemistrza świata. Komentatorzy jednogłośnie oceniają wyczyn Polaków jako niesamowity.

Po pierwszej serii skoków w Seefeld Dawid Kubacki zajmował 27. miejsce, a Kamil Stoch 18.  “Potwierdzam, to był najbardziej szalony konkurs w historii mistrzostw świata” – przyznaje Kamil Stoch.

https://twitter.com/LejtmotywInfo/status/1101523791753154561

“Najpiękniejszy dzień w moim życiu? Jak na razie można tak powiedzieć…” – przyznał tuż po ogłoszeniu wyników Kubacki. “Trzeba podziękować dzisiaj Panu Bogu z całego serca, bo chyba maczał w tym palce” – mówił natomiast po zakończeniu konkursu Kamil Stoch.

Kamil Stoch po skoku był już pogodzony ze słabym wynikiem – “Gdybym dotarł do Was tuż po drugiej serii to byśmy inaczej rozmawiali. Ja już po drugim skoku udzieliłem dwóch wywiadów do telewizji. Byłem smutny, wszystko się we mnie kotłowało” – mówił dla portalu sport.pl.

Internauci podkreślają – Dawid Kubacki i Kamil Stoch często podkreślają swoją głęboką wiarę w Pana Boga. Myślę, że po dzisiejszym konkursie MŚ w Seefeld warto zacytować fragment Księgi Rodzaju: „Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Pana?”

dorzeczy/twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY