Kalisz ma kłopoty? Jego pijana żona prowadziła auto z 3,5-letnim synkiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. policja.gov.pl

Kalisz zaprzecza, prokuratura potwierdza – Dominika K. miała prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, w aucie znajdował się również 3,5-letnie dziecko. Kobieta miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

“To bzdury” – tak komentuje sprawę Ryszard Kalisz. Jednak doniesienia mediów potwierdza prokuratura. Według Onetu Dominika K., żona Kalisza, została zatrzymana w połowie lutego w Warszawie. Ktoś poinformował policję, że kobieta może być pod wpływem alkoholu.

“Policjanci udali się na miejsce interwencji na ul. Conrada w Warszawie, w związku z uzyskaną informacją, iż kierująca pojazdem marki Land Rover może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Do wylegitymowania kierującej doszło około godz. 16. Miała prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – powiedział dla Onetu prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czytaj również: Kalisz adwokatem Niesiołowskiego: Wybaczyłem mu “pornogrubasa”

“Niezwłocznie po otrzymaniu akt z policji, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu podejrzanej prawa jazdy. Jednocześnie, w związku z wykonywanym zawodem adwokata, o przedstawieniu zarzutów i prowadzonym postępowaniu karnym, poinformowane zostały odpowiednie organy” – podkreśla rzecznik.

Co grozi żonie Kalisza? Dominice K. przedstawiono zarzut z art. 178 a, par. 1, kodeksu karnego. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata, a maksymalnie 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej pięć tys. zł, a maksymalnie 60 tys. zł .

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY