Gadowski o wyborach do PE: “Chadecka lub neomarksistowska wizja UE”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Gadowski

Witold Gadowski / Fot. Youtube/Witold Gadowski

W rozmowie z TV Trwam, red. Witold Gadowski mówił o tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wskazał, że mamy do czynienia z wyborem między dwiema koncepcjami UE: z chrześcijańsko – demokratyczną wizją Schumana a neomarksistowskim tworem według Altiero Spinellego.

Dziennikarz określił, że najbliższe wybory do Europarlamentu zadecydują o kształcie Europy zgodnie z jedną z dwóch możliwych koncepcji.

“Pierwszą, właściwą ojcom-założycielom UE, czyli De Gasperiemu, Schumanowi, czyli koncepcją chrześcijańsko – demokratyczną, koncepcja otwartych granic wewnętrznych i wspólnego rynku, czyli koncepcją, która może bogacić każdy naród europejski, i drugą koncepcją, którą możemy nazwać koncepcją Altiero Spinellego, czyli neomarksistowską wizją jednego państwa europejskiego, w którym znikają narody, jest wspólna armia, wspólny bank, wspólny rząd europejski i tym samym wskrzeszenie projektu Związku Socjalistycznych Republik Europejskich” – porównał red. Gadowski.

Czytaj również: [OPINIA] Błaszkowski: Narodowcy AD 2018: nasz wróg – marksizm i demokratyzm

Dziennikarz zaznaczył, że dobry wynik Koalicji Europejskiej będzie dla Polski katastrofalny w skutkach. Wyraził nadzieję, że nie odniosą oni sukcesu. Mówił również o dylemacie z jakim będą się musieli zmierzyć wyborcy PSL, które dołączyło do tworu Grzegorza Schetyny.

“To przykład wyborców, którzy mają konserwatywne poglądy np. na sprawy obyczajowe, a są wtłoczeni w ultraliberalną koalicję, w której promuje się LGBT, homopolitykę, gender i inne tego typu konstrukty. Tradycyjni wyborcy PSL-u nie mają wyboru – muszą sobie szukać innej partii. Mam też nadzieję, że nastąpią przesunięcia na prawicy, że opcja narodowa uzyska dużo więcej głosów, niż to mówią sondaże” – mówił dziennikarz.

Źródło: RadioMaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY