USA: Efekt radykalnego prawa aborcyjnego – nawet Demokraci zmieniają poglądy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ankieta przeprowadzona w USA przez Marist College i Rycerzy Kolumba wykazała, że w ciągu zaledwie miesiąca wyraźnie zmieniły się poglądy dotyczące aborcji wśród młodych Amerykanów.

Co może być zaskakujące, liczba młodych Demokratów popierających aborcję zmniejszyła się o 14 procent. Przyczyną może być niewątpliwie ustawa uchwalona przez senat w stanie Nowy Jork, zezwalająca na zabicie dziecka nawet w 9 miesiącu ciąży.

Ogólnokrajowy sondaż w USA przeprowadził Marist College i Rycerze Kolumba w dniach 14-17 lutego. Badanie to dotyczyło ustawodawstwa aborcyjnego w stanach Nowy Jork i Wirginia. Wykazało ono, że liczba Demokratów deklarujących się jako “pro-choice” spadła z 75 do 61 procent.

Z kolei “za życiem” opowiedziało się 34 procent badanych w tej grupie (uprzednio było to 20 procent). Odsetek obrońców życia, wśród Amerykanów w wieku 45 lat i mniej, wzrósł z z 28 do 47 procent. Za zabijaniem dzieci opowiedziało się 48 procent ankietowanych.

Czytaj również: Kaja Godek mocno o zabijaniu nienarodzonych: “Państwu aborcja się opłaca”

“Zgodnie ze znaczącą, dwucyfrową zmianą, Amerykanie są obecnie tak samo skłonni do określania się jako pro-life (47 procent), jak i jako pro-choice (48 procent)” – możemy przeczytać w komunikacie. “W zeszłym miesiącu podobna ankieta przeprowadzona przez The Marist Poll wykazała, że Amerykanie częściej identyfikują się jako pro-choice niż pro-life, ukazując 17 – procentową różnicę (55 versus 38 procent)”

Sondaż ten wykazał również, że aż 80% Amerykanów sprzeciwia się aborcji po pierwszych trzech miesiącach ciąży. Jest to 5 – procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Źródło: pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY