Trump i Kim Dzong Un podpiszą porozumienie na szczycie w Hanoi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś minął pierwszy dzień negocjacji Trump-Kim Dzong Un podczas szczytu w Hanoi. Na czwartek zaplanowane jest podpisanie porozumienie pomiędzy stronami.

Nie jest jasne, czego konkretnie ma dotyczyć porozumienie, które Trump i Kim mają według Białego Domu podpisać w czwartek po południu czasu lokalnego w Wietnamie.

Trwający w Hanoi szczyt jest drugim spotkaniem przywódców USA i KRLD w historii. Głównymi tematami są denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego i perspektywy normalizacji dwustronnych stosunków pomiędzy oboma krajami, które formalnie pozostają w stanie wojny.

“Świetne spotkania i obiad dziś wieczór w Wietnamie z Kim Dzong Unem z Korei Północnej. Bardzo dobry dialog. Kontynuujemy jutro!” – napisał Trump na Twitterze po zakończeniu środowej części rozmów.

Czwartkowa część szczytu ma się rozpocząć rano od 45-minutowego spotkania w formacie jeden na jeden w hotelu Metropole, gdzie obaj przywódcy rozmawiali w środę. W dalszej kolejności przewidziano rozmowy w szerszym gronie oraz roboczy lunch.

Wielu ekspertów sceptycznie ocenia szanse, że szczyt w Hanoi przyniesie przełomowe decyzje w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. Obserwatorzy wskazują jednak na możliwość zawarcia częściowego porozumienia oraz podpisania dwustronnej deklaracji o zakończeniu wojny koreańskiej z lat 1950-1953.

Źródło: /PAP/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY