REKLAMA

Premiera książki – ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”

REKLAMA

Media Narodowe objęły patronat nad książką dr Anny Mandreli ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”.  Zapraszamy na spotkanie autorskie 2 marca b.r. o godz. 17:00 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Bpa I. Świrskiego 54 w Siedlcach.

,,Niniejsza książka odsłania mało znaną stronę życia rtm. Pileckiego – jego życie wewnętrzne, życie wiarą katolicką, z której czerpał motywację i siłę do bezinteresownego poświecenia się dla Boga, Ojczyzny i wartości duchowych. Autorka jako pierwsza stara się nam przedstawić, gdzie mają swe źródła jego bohaterskie czyny i skąd u ochotnika do Auschwitz siła do tak konsekwentnie niezłomnej postawy”-  ze wstępu ks. Łukasza Szydłowskiego.

Książka powstała w oparciu o teksty źródłowe  z Instytutu Pamięci Narodowej, Studium Polski Podziemnej, Muzeum Auschwitz Birkenau, a także o prywatną korespondencję i rozmowy z rodziną rtm. Pileckiego. Autorka zebrała wiele nieznanych do tej pory faktów i cytatów.  Między innymi dotarła do największego sekretu rtm. Pileckiego, który już w 1938 r. uzyskał stopień kapitana. Skromność, pokora oraz dyskrecja sprawiły, że  na wojnę w 1939 r. wyruszył jako podporucznik.  

REKLAMA

Komentarze