Na mocy nowego prawa, Dania skupi się na repatriacji zamiast integracji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Duński parlament zagłosował ostatnio za pakietem legislacyjnym, który jest uważany za “zmianę paradygmatu” dla duńskiej polityki migracyjnej.

Wprowadzana obecnie przez Duńczyków polityka migracyjna reprezentuje zupełnie nowy sposób patrzenia na migrację.

W przyszłości nacisk zostanie położony na wysyłaniu migrantów z powrotem do trzeciego świata – zamiast “integrowaniu” ich z tubylcami.

– “Nacisk zostanie przesunięty z integracji na powrót uchodźców do ich ojczystych krajów, kiedy tylko będzie to możliwe” – powiedział Peter Poornima, lider Duńskiej Partii Ludowej w Folketinget,.

Porozumienie zostało przedstawione jesienią ubiegłego roku.

Stanowi ono również, że imigranci z kartoteką kryminalną zostaną umieszczeni na bezludnej wyspie. Tak zwane subsydia integracyjne i socjal zostanie zmniejszony. Liczba możliwych przyjazdów dla rodzin migrantów będzie ograniczona, a ​​zezwolenie na pobyt z reguły przyznawane będzie na czas określony. Z kolei o wiele łatwiej będzie wycofać pozwolenie na pobyt i powstrzymać się od jego przedłużania.

Pakiet legislacyjny jest wynikiem porozumienia między prawicowym rządem a Duńską Partią Ludową.

Łącznie strony mają większość w Parlamencie. Jednak socjaldemokraci będą również głosować za zmienionymi zasadami.

Według duńskiego ministra finansów Kristiana Jensena, Dania nie będzie już miała systemu, w którym “uchodźcy stają się imigrantami”.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY