Ziobro: Renta dla Tomasza Komendy zostanie przedłużona

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / flickr.com

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że rząd robi wszystko aby przedłużyć rentę fałszywie oskarżonemu o gwałt z morderstwem na nieletniej Tomaszowi Komendzie.

Dziennik “Fakt” przekazał w środowym wydaniu, iż Tomaszowi Komendzie kończy się specjalna renta, a mężczyzna nie posiada dalszych środków do życia. Sprawą od razu zajął się minister Ziobro, przekonując w radiowej Jedynce o pewności jej przedłużenia przez Premiera.

Czytaj więcej: Ofensywa Polaków! Marsz Niepodległości kieruje list do Trumpa: „Żądamy uchylenia ustawy 447”

Zbigniew Ziobro poinformował także, że szukają w resorcie innych możliwości pomocy poszkodowanemu. Zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z prokuratorami, którzy mają kontakt z Tomaszem Komendą.

“Kawał ciężkiej roboty”

Minister gratulował policjantom oraz prokuratorom za “kawał ciężkiej roboty” jaką odrobili przy tej sprawie, ujawniając dowody na niewinność niesłusznie skazanego.

Przeprowadzono badania DNA z “nasienia pozostawionego przez sprawców i śladów krwi pozostawionych przez zamordowaną dziewczynkę”.

“Te działania prokuratury doprowadziły do tego, że dwóch sprawców trafi przed sąd z aktem oskarżenia” – dodał minister sprawiedliwości.

Dwójka oskarżonych trafia przed sąd

We wtorek prokuratura wydała akt oskarżenia dla Ireneusza M. i Norberta B. w sprawie gwałtu i zabójstwa nastolatki w Miłoszycach. Dokument wpłynął do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski powiedział dziennikarzom, że prokuratura oskarżyła Ireneusza M. i Norberta B. o dokonanie zabójstwa ze zgwałceniem piętnastolatki w 1996 roku.

“Jednocześnie prokuratura oskarżyła Ireneusza M. o dokonanie zgwałcenia innej kobiety w 2007 roku” – dodaje sędzia Poteralski.

Początkowo o dokonanie tego makabrycznego czynu oskarżano Tomasza Komendę. Spędził on w więzieniu w sumie 18 lat. W maju ubiegłego roku Sąd Najwyższy po wznowieniu postępowania uniewinnił go z postawionych mu zarzutów.

Obrońca poszkodowanego mecenas Zbigniew Ćwiąkalski przekazał, że Komenda będzie domagał się 18 mln złotych odszkodowania od Skarbu Państwa – po milionie za każdy niesłusznie spędzony rok w więzieniu.

interia.pl/PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY