Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy łączy siły! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś odbyła się konwencja powstałej w ostatnich miesiącach koalicji propolskiej. Zjednoczone środowiska wchodzące w skład koalicji idą do eurowyborów pod szyldem – Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Na konwencji pojawili się niemal wszyscy liderzy, których partie i środowiska wchodzą w skład Konfederacji. Nieobecnym był jedynie prowadzący w Gdańsku kampanię Grzegorz Braun. Jego nieobecność została jednak zrekompensowana przybyłym specjalnie przygotowanym nagraniem z wypowiedzią znanego reżysera.

– Nie rozsnuwamy fikcji jakiegoś wielkiego zjednoczenia, komunii dusz politycznych. Budujemy realną współpracę. – mówił nagraniu uśmiechnięty reżyser. – Znamy się, chwała Bogu, nie od dziś. Znamy się i sprawdziliśmy nasze znajomości w różnych wspólnych akcjach. – mówił Grzegorz Braun, przypominając przede wszystkim akt Konfederacji Gietrzwałdzkiej.

Podczas konwencji odsłonięto logo Konfederacji. Na odsłonięciu logu środowisk propolskich zebrało się około 200 osób.

– Idziemy po sukces, bo to musi być sukces, jeżeli łączy się patriotyzm i dyscyplina Ruchu Narodowego z kreatywnością wolnościowców, ze skutecznością Skutecznych Liroy-Marca z fundamentem życia i rodziny Kai Godek, jeśli łączy się z krasomówstwem Grzegorza Brauna to musi być sukces! – stwierdził z przekonaniem Robert Winnicki, poseł Ruchu Narodowego.

Na konwencji przemawiał ponadto Piotr Liroy-Marzec, lider formacji Skuteczni.

– Jesteśmy dumnymi Polakami, ponieważ nie mamy kompleksów. – szczerze przemawiał poseł Piotr Liroy-Marzec – Chodzi nam o to żebyśmy skończyli z tym zakłamaniem, żebyśmy wrócili do idei Europy, która skupiała się wokół wspólnoty gospodarczej, która skupiała się wokół wolnej wymiany handlu i ludzi. Od tego zaczynaliśmy, z poszanowaniem naszej historii, naszej kultury. – dodawał. – Niech żyje wielka Polska! – zakończył znany muzyk.

Nie mogło również zabraknąć przemówienia Janusza Korwin-Mikke. Nestor i lider polskiego ruchu wolnościowego w swoim stylu wypunktował biurokrację i szkodnictwo obecnej Unii Europejskiej.

– To od Was zależy, czy Polska się odrodzi, czy prawica pojawi się w Europarlamencie, a potem Sejmie Polskim i Polska się odrodzi. Nasze hasło jest skromne: Niepodległość! – powiedział prezes partii KORWIN.

Poniżej dwuczęściowe nagranie z konwencji, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY