Kukiz: Żydzi dla Sowietów mordowali Polaków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Paweł Kukiz przedstawił na Twitterze postać Józefa Goldberga vel Różański, który przyzwalał swoim funkcjonariuszom na brutalne metody przesłuchań więźniów. Odniósł się tym samym do słów Israela Katza.

Czytaj więcej: Paweł Kukiz: My nawet nie mamy statusu kelnera

Paweł Kukiz przypomina o żydowskich katach Polaków –
“Skoro minister Katz mówi o Polakach biorących udział w mordowaniu Żydów (a tacy niestety byli) pozwalam sobie przypominać o Żydach, którzy w służbie Sowietom mordowali Polaków. ”

Był to jeden z wpisów odpowiadających izraelskiemu ministrowi ze względu na skandaliczną wypowiedź dla izraelskich mediów.

“Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, »Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki«. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych” – mówił dla izraelskich mediów Katz.

Postać Goldberga

Józef Goldberg Różański był w latach 1947-54 dyrektorem Departamentu Śledczego MBP. Współodpowiedzialny za bestialskie metody przesłuchań.

Zdzisław Uniszewski stwierdził w artykule dla kwartalnika Karta – “Jest absolutnie bezsporne, że Różański sam bił do krwi, tolerował bicie i podżegał do niego podwładnych mu funkcjonariuszy, bijąc w ich obecności. Jego istotną umiejętnością „zawodową” było psychiczne dręczenie ludzi w śledztwie i wydostawanie od nich tą drogą informacji, często fałszywych, których wcześniej nie podaliby nawet podczas tortur w katowniach gestapo”

Został skazany w 1955 roku przez kolegów z PZPR na 5 lat więzienia za łamanie prawa w związku z tymi działaniami MBP. W powtórnym procesie z ’57 roku przedłużono wyrok do 15 lat.

Burza w komentarzach

Internauci zarzucają liderowi Kukiz’15 antysemityzm i szerzenie tzw. mowy nienawiści, dlatego zainteresowany odniósł się do tych oskarżeń – “Ja Żydów-jako Naród- za komunistyczne zbrodnie nie oskarżam. Wymieniam bandytów z nazwiska. Mam nadzieję, że Pan Katz również wskaże z nazwiska Polaków mordujących Żydów”.

“Od kilkudziesięciu lat na te “prowokacje” nie reagujemy i mam wrażenie, ze właśnie dlatego owe “prowokacje” z biegiem lat stają się coraz bardziej agresywne” – odpowiedział na zarzuty Kukiz.

Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY