Jacek Hoga: Państwo uniemożliwia nam skuteczną obronę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Michał Murgrabi w Mediach Narodowych był Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma zajmującej się m.in. rozprzestrzenianiem wiedzy o prawie do obrony.

– Konstytucja PRL-u była naszpikowana różnego rodzaju wolnościami, na przykład wolnością religijną – a wszyscy wiemy, że to była fikcja. I tak samo jest w III RP. Mamy konstytucyjne prawo do obrony siebie, własnej rodziny, własności ale de facto państwo uniemożliwia nam posiadanie przedmiotów, które umożliwiają nam skuteczną obronę. – powiedział prezes Fundacji Ad Arma. – Ja rozumiem, że może być ktoś kto jest przeciwko prawu do obrony ale jest to niezgodne z prawem moralnym. – dodał.

Dziennikarz Mediów Narodowych przytoczył w rozmowie ostatni przypadek skazania 21 latka na 10 lat więzienia za doprowadzenie do śmierci jednego z włamywaczy włamujących się do jego domu.

– Powinien dostać medal – krótko odpowiedział prezes Fundacji Ad Arma – Był na terenie własnego domu, wpadli agresywni napastnicy, miał prawo ich brutalnie i gwałtownie zlikwidować i jeżeli jakikolwiek organ państwowy staje przeciwko obronie miru domowego to oznacza, że żyjemy w państwie absolutnego bezprawia. – stanowczo dodał.

Jacek Hoga odniósł się krytycznie do ustawy ministra Ziobry dotyczącej miru domowego. Ponadto podkreślił, że fundacja jest otwarta na rozmowy z politykami ze wszystkich opcji .

Cały wywiad można zobaczyć w materiale poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY