PiS chce kupić wyborców? Kaczyński obiecuje rozszerzenie programu socjalnego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, “trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy – to “nowa piątka PiS” zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii, która odbyła się na warszawskiej hali Expo.

Prezes Kaczyński zapowiedział, że poszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko wejdzie w życie po pierwszym 1 lipca. Ponadto przywódca PiS wskazywał na potrzebę obniżenia kosztów pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych. Polityk odnosił się również do chrześcijańskich wartości na jakich zbudowana jest nasza cywilizacja. Wyraźnie podkreślił, że partia rządząca zamierza kontynuować politykę socjalną.

– Moment jest ważny – podkreślił Kaczyński w wystąpieniu podczas sobotniej konwencji PiS, pod hasłem “Nowa arena programowa”. – Zaczynamy kampanię wyborczą 2019 r. – ona będzie w dwóch turach, każda z nich jest ważna, oczywiście ta na jesieni najważniejsza – oświadczył prezes PiS.

Morawiecki: w czerwcu nowe propozycje

– Od kwietnia odbudujemy połączenia autobusowe; od maja “trzynastka” dla emerytów w postaci minimalnej emerytury; od lipca – 500 plus na każde dziecko – mówił natomiast premier Mateusz Morawiecki. – w czerwcu, w lipcu będziemy prezentować jeszcze inne punkty programowe – dodawał. – Wiemy doskonale, jak ten nasz wielki program, 30-40 miliardowy w skali roku, sfinansować: poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, poprzez rozwój gospodarczy, zmniejszenie biurokracji, kosztów administracji – mówił premier.

Będzie obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu – powiedział na sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących. Morawiecki podkreślił, że rządu Europa to są europejskie zarobki, europejska zasobność portfeli. – I w tym kierunku idziemy i wiemy jaki tam dotrzeć – zapowiedział.

– To jest nasz program, program dla klasy średniej. To dlatego w tym postulacie, w tym punkcie programowym, który prezes tutaj przedstawił przed chwilą znajduje się obniżenie kosztów pracy poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodów co najmniej dwukrotne i również obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących, co zrobimy jeszcze w tym roku – podkreślił Morawiecki.

Szydło w samych superlatywach o PiS

Na konwencji PiS jednym z mówców była także była premier, Beata Szydło. Obecnie zaprezentowana jako jedna z „jedynek” PiS na zbliżające się wybory do europarlamentu. Była premier w swojej przemowie zdecydowanie pozytywnie odnosiła się do polityki socjalnej partii rządzącej, stawiając program 500+ na podium dotychczasowych osiągnięć rządu.

Jak mówiła, program “przywrócił godność polskim rodzinom, otworzył przed dziećmi nowe szanse, wreszcie stał się wspaniałym kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

– A wiecie państwo gdzie narodził się pomysł programu 500 plus? Oczywiście tam, gdzie rodzą się wszystkie najlepsze projekty dla Polski – na Nowogrodzkiej – dodała odważnie była premier.

jm/hlk/ PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY